image-illustration

TERMS OF USE

Terms Of Use
THESE TERMS OF USE CONTAINS IMPORTANT INFORMATION ABOUT YOUR RIGHTS AND OBLIGATIONS, TOGETHER WITH THE TERMS, LIMITATIONS AND EXCLUSIONS ON YOUR USE. BEFORE YOU START ACCESSING AND USING THE GTR BOT OR THE SOFTWARE (TOGETHER THE "SERVICES"), WE REQUEST YOU TO READ THIS AGREEMENT CAREFULLY.

THESE TERMS OF USE CONSTITUTE A LEGALLY BINDING AGREEMENT MADE BETWEEN YOU, WHETHER PERSONALLY OR ON BEHALF OF AN ENTITIY “YOU” AND GTR BOT CONCERNING YOUR ACCESS TO USE OF www.gtrbot.com WEBSITE, AS WELL AS OTHER MEDIA CHANNEL, MOBILE WEBSITE, OR MOBILE APPLICATION RELATED, LINKED, OR OTHERWISE CONNECTED THERE TO. (COLLECTIVELY, THE “SITE”)

YOU AGREE THAT BY ACCESSING THE SITE, YOU HAVE READ, UNDERSTOOD, AND AGREE TO BE BOUND BY ALL OF THESE TERMS OF USE. IF YOU DO NOT AGREE WITH ALL OF THESE TERMS OF USE, THEN YOU ARE EXPRESSLY PROHIBITED FROM USING THE SITE AND YOU MUST DISCONTINUE USING IMMIDIATELY.

Supplemental terms and conditions or documents that may be posted on the Site from time to time are hereby expressly incorporated herein by reference. We reserve the right, in our sole discretion, to make changes or modifications to these Terms of Use at any time and for any reason. We will alert you about any changes by updating the “Last updated” date of these Terms of Use, and you waive any right to receive specific notice of each such change. It is your responsibility to periodically review these Terms of Use to stay informed of updates. You will be subject to, and will be deemed to have been made aware of and to have accepted, the changes in any revised Terms of Use by your continued use of the Site after the date such revised Terms of Use are posted.

The information provided on the Site is not intended for distribution to or use by any person or entity in any jurisdiction or country where such distribution or use would be contrary to law or regulation or which would subject us to any registration requirement within such jurisdiction or country. Accordingly, those persons who choose to access the Site from other locations do so on their own initiative and are solely responsible for compliance with local laws, if and to the extent that local laws are applicable.

The Site is intended for users who are at least 18 years old. The Site does not provide trading advisory or other financial advisory services, nor does it offer exchange or clearance services. The Site is not a registered broker or financial advisor, and no content on the Site should be construed as legal, tax, investment, financial or other types of advice.

KULLANIM ŞARTLARIBU KULLANIM ŞARTLARI, KULLANIMINIZA İLİŞKİN ŞARTLAR, SINIRLAMALAR VE İSTİSNALAR İLE BİRLİKTE HAKLARINIZ VE YÜKÜMLÜLÜKLERİNİZ HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLER İÇERİR. GTR BOT'A VEYA YAZILIM'A (BİRLİKTE "HİZMETLER") ERİŞMEYE VE KULLANMAYA BAŞLAMADAN ÖNCE, BU SÖZLEŞMEYİ DİKKATLİCE OKUMANIZI İSTİYORUZ.

BU KULLANIM KOŞULLARI, KİŞİSEL OLARAK YA DA BİR KURULUŞ ADINA “SİZ” VE GTR BOT ARASINDA www.gtrbot.com WEB SİTESİNİ, WEBSBINEL, MOBILE GİBİ KULLANIMINIZA İLİŞKİN YASAL OLARAK BAĞLAYICI BİR SÖZLEŞME OLUŞTURMAKTADIR. VEYA BUNLARLA İLGİLİ, BAĞLANTILI VEYA BAŞKA BİR ŞEKİLDE BAĞLANTILI MOBİL UYGULAMA. (TOPLU OLARAK, “SİTE”)

SİTEYE ERİŞEREK, BU KULLANIM ŞARTLARININ TÜMÜNÜ OKUDUĞUNUZU, ANLADIĞINIZI VE KABUL ETTİĞİNİZİ KABUL EDERSİNİZ. BU KULLANIM KOŞULLARININ TÜMÜNÜ KABUL ETMİYORSANIZ, SİTEYİ KULLANMANIZ AÇIKÇA YASAKTIR VE DERHAL KULLANIMI DURDURMALISINIZ.

Zaman zaman Sitede yayınlanabilecek ek şartlar ve koşullar veya belgeler, burada açıkça referans olarak dahil edilmiştir. Tamamen kendi takdirimize bağlı olarak, bu Kullanım Koşullarında herhangi bir zamanda ve herhangi bir nedenle değişiklik yapma hakkını saklı tutarız. Bu Kullanım Koşullarının "Son güncelleme" tarihini güncelleyerek herhangi bir değişiklik olduğunda sizi uyaracağız fakat bununla beraber bu tür her bir değişiklikle ilgili özel bildirim alma hakkından da feragat ediyorsunuz. Güncellemelerden haberdar olmak için bu Kullanım Koşullarını periyodik olarak gözden geçirmek sizin sorumluluğunuzdadır. Söz konusu revize Kullanım Koşullarının yayınlandığı tarihten sonra Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde, revize edilen Kullanım Koşullarındaki değişikliklere tabi olacaksınız ve bu değişikliklerden haberdar olduğunuz ve onayladığınız kabul edilecektir.

Sitede sağlanan bilgiler, dağıtımın veya kullanımın yasalara veya düzenlemelere aykırı olacağı veya bizi bu yargı yetkisi veya ülkede herhangi bir kayıt şartına tabi tutacak herhangi bir yargı yetkisi veya ülkedeki herhangi bir kişi veya kuruluşa dağıtılması veya kullanılması amaçlanmamıştır. Buna göre, Siteye başka yerlerden erişmeyi seçen kişiler bunu kendi inisiyatifleriyle yaparlar ve yerel kanunların geçerli olduğu durumlarda ve ölçüde yerel kanunlara uymaktan münhasıran sorumludurlar.

Site, en az 18 yaşında olan kullanıcılara yöneliktir. Site, ticaret danışmanlığı veya diğer finansal danışmanlık hizmetleri sağlamaz, takas veya takas hizmetleri sunmaz. Site kayıtlı bir komisyoncu veya mali danışman değildir ve Sitedeki hiçbir içerik yasal, vergi, yatırım, mali veya diğer türden tavsiyeler olarak yorumlanmamalıdır.